Средно училище “Гео Милев” Варна

Училище с традиции в чуждоезиковото обучение

Постижения и награди


Постижения и награди 2000 г. - 2005 г.


Руски език - 2005 г.
ВАЛЕРИ ВЪЛЧЕВ Първо място в регионалния фестивал на театралните състави по руски език за актьорско майсторство
АЛЬОНА ТЕЛЦОВА - Първо място в регионален етап на олимпиада по руски език – V клас.
Първо място в конкурс на руското консулство – 2005 г.

Френски език - 2005 г.
Първо място за участие в дните на франкофонията – 2005 г.

Информатика - 2005 г.
ДИМИТЪР КУКОВ и ЕМИЛ ПЕТКОВ - Десето място на Национална олимпиада по информатика в гр. Шумен с мултимедиен продукт – ХІІ клас

Музикални формации - 2005 г.
Грамоти от Община Варна и езиков център към „Гьоте институт” за музикална формация „Voegelein”. Художествени ръководители : Лина Коларова, Надя Соколова, Виолина Трайкова, Татяна Краева, Рмяна Чобанова.

Участие на Музикални фестивали - 2005 г.
БОРЯНА ХРИСТОВА – ХI клас – участие в международни музикални фестивали. Награди – “Сребърен делфин” от Италия, общинска награда “Дарование 2005”, дипломи, грамоти.

Участие в международни проекти - 2005 г.
Международно участие с мултимедиен продукт в Полша, Литва, Малта във връзка с Международния проект “Аз познавам Европа – мястото, където живея” – 2004 – 2005 г.

Участие в Телевизионни предавания - 2005 г.
ГЕОРГИ МАРЧЕВ, КРИСТИНА ДИМИТРОВА И ЦВЕТА ГОРУНСКА - Участие в 7 телевизионни предавания по Канал 8 “Питанки за двама”

Спортни танци - 2005 г.
РОСЕЛИНА ДОНЕВА и АТАНАС ГЕНДОВ – състезателна двойка по спортни танци, с международна популярност. Десетократни републикански шампиони по спортни танци. Награди - 4 световни титли, международни шампиони, над 60 медала – златни, сребърни, бронзови, дипломи и грамоти.

Баскетбол - 2005 г.
Треньор - С. Донева
Общинско първенство
ІІ място – момичета – V – VІІ клас

Млад огнеборец - 2005 г.
Треньор - С. Донева
Общинско първенство
І място – момчета – VІ –VІІІ клас
Областно първенство
ІІ място – момчета – VІ – VІІІ клас

Техническо чертане - 2005 г.
ПАВЕЛ МИЛКОВ - Първо място в регионален етап на олимпиада по техническо чертане –– VII клас

Математика - 2005 г.
ВИКТОР РАДИШЧЕВ - Първо място на в Международното математическо състезание “Европейски кенгуру”

Руски език - 2004 г.
Първо място за владеене на руски език и трето място за артистичност в IV Национален фестивал на детските и юношески театрални колективи на руски език. Награди - диплом и грамота
ДЖУЛИЯ СТУСЕНКО – лауреат от Националната олимпиада по руски език – 2004 г.
ЙОАННА ПОМЕТКОВА - Национален конкурс “Мой Пушкин” –– награда: екскурзия до гр. Москва

Математика -  2004 г.
ВИКТОР РАДИШЧЕВ - Първо място на в Международното математическо състезание “Европейски кенгуру”

Техническо чертане - 2004 г.
ГЕОРГИ ТАБАКОВ - Трето място на Републикански кръг на олимпиадата по техническо чертане – VIII клас

Руски език - 2003 г.
ЕМАНУИЛ ГЕОРГИЕВ – лауреат от Националната олимпиада по руски език – 2003 г.
ПЛАМЕНА АВРАМОВА, ДЕНИЦА АТАНАСОВА, ЙОАНА ПОМЕТКОВА - Първо място на Международен конкурс “Моята любов – Росия”
АНАСТАСИЯ ЖИВАЕВА - I място - награда: екскурзия до гр. Москва
Второ място на ІІІ Национален фестивал на детските и юношески театрални колективи на руски език, гр. София, диплом.

Баскетбол - 2003 г.
Треньор - С. Донева
Общински и зонални състезания
I място – момичета
Републиканско състезание
VIII място

Руски език - 2002 г.
Втори национален фестивал на детските и юношеските колективи на руски език: I място в гр. София, дипломи.
ПЛАМЕНА АВРАМОВА - Национална олимпиада по руски език – I място

Лека атлетика - 2002 г.
Треньор - С. Донева
Общински състезания
I място- момчета

Баскетбол - 2001 г.
Треньор - С. Донева
Общински състезания
I място – момичета

Руски език - 2001 г.
ДЖУЛИЯ СТУСЕНКО - I място на Национална олимпиада по руски език

Футбол - 2000 г.
Треньор - Пл. Александров
Републиканско състезание по футбол
VI място

Волейбол - 2000 г.
Треньор - Пл. Александров
Общински и областни състезания
I място – момчета

Техническо чертане - 2000 г.
Национално състезание по техническо чертане - I място

Руски език - 2000 г.
ВИКТОРИЯ ЙОНЕВА - Национална олимпиада по руски език

Математика - 1999 г.
ДИЛЯН РУСЕВ - III място на Национално състезание по математика

Руски език - 1998 г.
Международна олимпиада по руски език в гр. Москва – сребърен медал.

Руски език - 1995 г.
Национална олимпиада по руски език – II място