Средно училище “Гео Милев” Варна

Училище с традиции в чуждоезиковото обучение

Постижения и награди


Постижения и награди 2011 г. - 2015 г.


Информатика, математика - 2015 г.
Калоян Костадинов - 2 "в"- отлично представяне - XXIV  Математически турнир "Иван Салабашев" 
Регионалното състезание по информационни технологии "България - древна и млада"
Първо място - Ивайла Живкова Трендафилова – 4 ”в”
Трето място - Жасмина Живкова Желева - 2 ”ж”
Трето място - Калоян Панайотов Панайотов – 5 "г "
Пето място - Максим Ивов – 4 ”в”
Седмо място - Борислав Иванов – 2 ”ж”

Национално състезание „IT Знайко”
Ивайла Живкова от 4 ”в” клас - класиране в група „А”
Борислав Иванов – 2 клас- класиране в група „Б”
Пламен Йорданов – 2 клас- класиране в група „Б”

Ивайла Трендафилова 4 „в” - второ място от Националният кръг на състезанието по информационни технологии „IT Знайко“ 1 - 4 клас.
Светослав Славов 4”д” - грамота за отлично представяне на Националният кръг на състезанието по информационни технологии „IT Знайко“ 1 - 4 клас.
Поощрителна награда за колективно участие в раздел „Компютърна презентация” от Седмия национален конкурс „Мадарският конник – символ на историческото минало и европейското бъдеще на България” – 2015 година”
Жара Желева – 3”д”
Антон Славов – 4”а”
Валентин Драганов- 4”б”
Радослав Гюров – 4”б”
Анастасия Людмилова- 4”б”
Максим Ивов – 4”в”
Зорница Динкова– 4„г”
Калоян Панайотов - 5"г"

Васил Василев 5 „г” клас - грамота за отлично представяне от състезанието по информационни технологии IT Знайко+ за възрастова група 5-8 клас.
Кристиян Димитров 5 „б”  - грамота за отлично представяне от състезанието по информационни технологии IT Знайко+ за възрастова група 5-8 клас.

Първо място в състезанието по информационни технологии „Св.Николай Чудотворец” – гр.Бургас за отбора на СОУ „Гео Милев” /категория 5-6 клас/ Калоян Панайотов, Калоян Бакарджиев, Антоанета Леваневска, Ивайла Трендафилова, Светослав Славов, Денис Колев, Валентин Драганов, Веселка Пиронкова, Радослав Гюров.

Театър на английски език"Летящата класна стая" - 2015 г.
 Отличие за оригиналност и четири индивидуални награди за театрално   майсторство от XI Празници на младежкото театрално изкуство „Бургаски изгреви – Пролет ‘2015”  в категория училищни състави за постановката „Една тийнейджърска история”.
 3 номинации – „Най-оригинално пресъздаване на проблемите на младите”,     „Най-добра хореография” и  „ Най-романтично представление” от Националния  фестивал на авторска драматургия и театър на английски език в гр. Сандански  за постановката „Една тийнейджърска история”.
 I място във втора възрастова група от Седми международен фестивал на   английския език и култура  „Светът в детските длани” – гр. Балчик  за постановката „Една тийнейджърска история”.

Музикални фестивали - 2015 г.
Иван Огнев от 12 клас - първа награда за индивидуално вокално изпълнение, категория-фолклор на Международния – детско-юношески фестивал ”Свят, изкуство и море”

Музикални формации - 2015 г.
Лилия Николова от ІІІ "а" клас - първа награда във втора възрастова група в радиоконкурса "Обичам те море" с песента "Лятото, лятото...".

Танцово изкуство - 2015 г.
Славея Господинова  VІІ „б” клас - две първи и едно второ място в националния конкурс "Дъга от таланти",  гр. Пловдив.

Руски език - 2015 г.
Румяна Тодорова – главен учител по руски език и Розалина Димитрова – старши учител по руски език от СОУ „Гео Милев” са удостоени с престижната награда „Золотая муза” за високи творчески постижения и принос в популяризиране на руския език и развитието на българо-руските културни връзки.
Участие на Румяна Тодорова, Розалина Димитрова и Милена Петрова във втората международна научно-практическа сесия "Руският език в глобалното образователно пространство"

Лека атлетика - 2015 г.
Вероника Андонова   ІІ „а” клас - първо място на 60 м спринт по време на традиционният турнир „Ден на спринта”

Футбол - 2015 г.
Второ място - Турнир по футбол за момичета „Христо Тошков” за момичета от ІV – VІ клас

Спорт - 20015 г.
Александър Руменов ІІ „б” клас - златен медал от международния турнир Еuropean championship elite fighting
Бетина Бонева 2 „б” клас - трето място в категория „Характерни танци” на международния конкурс DANCE STAR - World dance masters 2015

Плуване - 2015 г.
Диан Иванов I ”д” клас - бронзов медал в своята възрастова група на 200 м свободен стил в състезанието - "Деня на дългото плуване"
Самуил Стоянов  VI „в” първо мястс при момчетата 5-6 клас на Общинския ученически турнир по плуване във Варна.
Ясен Бонев III ”г” клас - златен медал в дисциплина 50 метра бруст и сребърен на 50 метра бътерфлай в Състезанието по плуване "Сбогом лято"
Диан Иванов 2-ри "д" клас - сребърен медал на 50 м гръб от международния турнир по плуване Филипея 2015.
Лора Великова 2-ри „е” клас - три медала в турнира по плуване „Златна Добруджа”

Информатика - 2014 г.
Калоян Панайотов 4 "г" клас - сребърен медал и грамота за второ място .от ХVІ-то състезание по информационни технологии „Свети Николай Чудотворец”, гр. Бургас
Мартин Георгиев 4 "б" клас – бронзов медал и грамота за трето място.от ХVІ-то състезание по информационни технологии „Свети Николай Чудотворец”, гр. Бургас
Кристиян Станимиров 4"д" клас се класира за третия областен кръг на националното състезание IT Знайко по Информационни технологии за ученици 1 – 4 клас
Ивайла Трифонова – 3 клас, Калоян Панайотов – 4 клас се класираха за националния кръг на националното състезание IT Знайко по информационни технологии
Мариела Христова и Кристиян Димитров  4 клас - Грамоти за отлично представяне на националното състезание IT Знайко по информационни технологии
Ивайла Трендафилова 3 клас -  2-ро място на Националният кръг на състезанието „IT - Знайко“ за ученици от I до IV клас
Калоян Панайотов  4 клас -  грамота за отлично представяне на Националният кръг на състезанието „IT - Знайко“ за ученици от I до IV клас

Международни проекти - 2014 г.
Със заключителна конференция завърши работата по проект „Шансове за Европа – използване на възобновяеми и алтернативни източници на енергия”- програма Коменски.На 12.06.2014 г. екип учители и ученици от СОУ „Гео Милев ” представиха своята дейност по двугодишния проект.

Руски език - 2014 г.
Теа Стоянова 6 "в" клас - първо място на Националният етап от Международния конкурс „Живая классика“
Денис Максимов 8 "а" клас – профил „Чуждоезиков” – руски език, се класира за Международната олимпиада по руски език в гр. Москва

Театър на английски език"Летящата класна стая" - 2014 г
 Специална награда от  Пети международен фестивал на английския език и  култура  „Светът в детските длани” – гр. Балчик  за  пиесата „ Красавицата Е звяр”.

Лека атлетика - 2014 г.

Габриела Димитрова- VІІ а, Валерия Иванова- VІІ в, Габриела Палаузова- VІІ в, Андреа Иванова-VІІ г, Зорница Нейкова- VІІ д и Боряна Петрова- VІІІ б. - първо място в 45-тата лекоатлетическа щафетна обиколка на радио Варна, посветена на националния празник – 3 март. Ръководител Милена Язмаджиян

Футбол - 2014 г.
Отборът по футбол - първо място във Варна във второто издание на „Купата на Coca-Cola” за ученици на възраст 12 – 14 години.

Фигурно пързаляне - 2014 г.
Теа Боева от 6 "г" клас - златен медал от Държавно първенство по фигурно пързаляне
Магдалена Славова от 5 "б" клас- златен медал от Държавно първенство по фигурно пързаляне

Тенис на корт - 2014 г.
Георги Язмаджиян  9 "а" клас - държавен шампион по тенис на корт в зала на двойки до 16 г.

Плуване - 2014 г.
Самуил Стоянов V “в” клас - сребърен медал на Държавния шампионат по плуване за деца на 25 метров басейн. 
Самуил Стоянов V “в” клас - златен медал на 400 м кроул в градски турнир “Денят на дългото плуване”.
Диан Яворов Иванов I "д" клас - златен медал на 50 м гръб от Международния турнир по плуване "Филипеа 2014", гр. Кавала, Гърция.

Спорт - 20014 г.
Виктор Тодоров от 5-г клас, Калоян Николов - първо място на Държавния индивидуален шампионат по спортна акробатика. 3 златни медала.
Виктор Тодоров от 5 „г” клас, Калоян Николов - 7-мо място на финалите на Световното първенство по спортна акробатика в Левалоа – Франция.

Информатика - 2013 г.
Калоян Панайотов от 3"г" клас - второ място на националното състезание по информационни технолигии IT Знайко 1-4 клас

Театър на английски език"Летящата класна стая" - 2013 г
3 номинации - "Най-оригинална интерпретация на авторски текст",  "Най-въздействащо и емоционално изпълнение" и "Най-добра екшън  сцена" от  Националния фестивал на авторска драматургия и театър на английски език в гр. София за спектакъла „ Питър Пан”.

Математика - 2013 г.
Ивайло Пламенов Димитров - ІІ-то място математическото състезание "Европейско кенгуру".
Мариела Галинова Генкова - ІІІ-то място математическото състезание "Европейско кенгуру".
Ивайло Пламенов Димитров - първо място ХVІІ математически турнир "Академик Кирил Попов"
Ивайло Пламенов Димитров - сребърен медал от ХХІ математически турнир "Иван Салабашев"

Баскетбол - 2013 г.
Първо място в Областните ученически игри за отбора по баскетбол на СОУ „Гео Милев”.
Отборът по баскетбол, с треньор Светлана Донева, - първо място. На 17 април 2013г. на зоналния етап от Ученически игри 2012/2013
Александра Димитрова от VIIв, Памела Стоянова – VIIб, Юлияна Вълчева – VIIг, Екатерина Томова – VIд, Селим Алиева - VIд, Виктория Николова – VIб, Силвия Петрова – VIб, Жана Василева – Vб, Виктория Димитрова – IVб, Дияна Богданова – IVб. - златни медали от финалите по баскетбол момичета 5-7 клас от Ученически игри 2013г.
Сребърни медали завоюва отбора по баскетбол -момичета- V-VII клас, ръководен от Светлана Донева, на общинския кръг на Ученическите игри 2013-2014г.

Футбол - 2013 г.
Отборът по футбол - второ място в детския турнир за Купата на кмета на район „Младост”

Ученически конкурси - 2012 г.
Светломир Василев Начев, 12 г, - второ място във втора възрастова група / деца от 11 до 12 години/ Национален конкурс за детска рисунка „Как искам Европейският съюз да промени моя град“

Ученическо творчество - 2012 г.
Тея Стоянова Стоянова, от 4 в клас - първо място в регионалния етап на ХІ Национален конкурс"Бог е любов" - направление "Поезия"

Театър на английски език"Летящата класна стая" - 2012 г.
II място в първа възрастова група от  Четвърти международен фестивал на      английския език и култура  „Светът в детските длани” – гр. Балчик  за   постановката „ Питър Пан”.

Футбол - 2012 г.
Отборът по футбол с треньор М. Язмаджиян постигна победа в оспорван мач срещу отбора на ОУ"Антон Страшимиров" в градското първенство
Отборът по футбол V- VІІ клас с треньор Милена Георгиева - ІІІ-то място в Общинските състезания по футбол.

Баскетбол - 2012 г.
Отборът по баскетбол - момичета- V-VІІ - клас с треньор Светлана Дончева се класира на І-во място на Общинските ученически игри на 21-22.01.2012 г. в гр.Варна.
Второ място за баскетболният отбор - момичетата V-VІІ клас на СОУ ”Гео Милев” на финалите на Ученически игри 2011 – 2012 г

Фигурно пързаляне - 2012 г.
Магдалена Славова, 9 год. - златен медал Държавно първенство по фигурно пързаляне
Калоян Бакърджиев, 8 год. - сребърен медал Държавно първенство по фигурно пързаляне

Тенис на корт - 2012 г.
Георги Язмаджиян VІІ б клас - трето място - индивидуално и на двойки - в Държавното първенство по тенис до 14 г.

Математика - 2012 г.
Любомир Стойков от ІV в клас е сред осемте най-добри математици, представили се на Пролетно математическо състезание - Варна.
Румен Карчев ІІ а клас -  второ място при второкласниците в национален турнир по математика „Иван Салабашев”
Теодор Ценов Иванов  2 клас - грамота за отлично представяне в национален турнир по математика „Иван Салабашев”
Рафаел Степан Ваханян 4 клас - грамота за отлично представяне в национален турнир по математика „Иван Салабашев”

Ученически конкурси - 2011 г.
ДАНИЕЛА РАДОСТИНОВА ГОРГОВСКА, ІІ клас - трета награда в първа възрастова група от Общински конкурс "Възкресение Христово 2011" в раздел "Великденски рисувани яйца"
ХРИСТО БОРИСОВ - бронзов медал за изпълнение на пиано от VІІ Национален детско-юношески конкурс за музикално и танцово изкуство "Орфеева дарба", Варна 26.03.2011 г.
Михаела Дамянова Илиева, ІІІ клас, 11-то място в Национално състезание „Знам и мога”, Областен кръг, 26.02.2011 г.
Жана Йорданова Василева, ІІІ клас, 17 място в Национално състезание „Знам и мога”, Областен кръг, 26.02.2011 г.
Светомира Касабова - ТРЕТО място във ІІ възрастова група във Фестивал "Човек и космос" - 7 клас Варна
Светомира Касабова - ПЪРВО място за ПОЕЗИЯ в Международен конкурс "Аз обичам Черно море" - втора възрастова група Несебър
Светомира Касабова - ТРЕТА награда в раздел "Разказ, есе, стихотворение" в Общински конкурс "Рождество Христово" Варна

Български език и литература - 2011 г.
Деница Андонова Андонова, VІІ клас, 84 точки от Националното състезание-тест по Български език и литература

История - 2011 г.
Антоан Костадинов Станев, ХІІ клас, 52,55 точки от Областен кръг на Олимпиадата по история и цивилизация
Ивелин Руменов Цонев, VІ клас, 79,5 точки от Областен кръг на Олимпиадата по история и цивилизация

Техническо чертане - 2011 г.
Петко Веселинов Петков, Отличен 5, 75 на Областен кръг на Олимпиада по техническо чертане
Доротея Яворова Колева, VІІ клас, Много добър 5, 00 на Областен кръг на Олимпиада по техническо чертане

География - 2011 г.
Димитър Илков Георгиев, VІ клас, 179 точки сборно след Областен кръг на Олимпиадата по география, 19.03.2011 г.
Ивона Маринова Маринова, VІІ клас, 115 сборни точки след Областен кръг на Олимпиадата по география, 19.03.2011 г.
Анелия Георгиева Генова, VІІ клас, 105,5 сборни точки след Областен кръг на Олимпиадата по география, 19.03.2011 г.
Симеон Пламенов Петков, VІІ клас, 102 сборни точки след Областен кръг на Олимпиадата по география, 19.03.2011 г.

Образователни проекти - 2011 г.
МАРТИНА СЛАВЧЕВА - награда от клуб "Приятели на Европа" за отлично представяне в инициативата "Европейски традиции и съвременност", 3 март 2011 г.
РАЛИЦА ДРАКОВА - награда от клуб "Приятели на Европа" за отлично представяне в инициативата "Европейски традиции и съвременност" , 3 март 2011 г.
СОУ "ГЕО МИЛЕВ" - грамота за участие в Открити дни на Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните към Кметство "Младост", 15-30 април 2011 г.

Театър - 2011 г.
ТЕАТРАЛНА ГРУПА "СИНЯЯ ПТИЦА" - Второ място в Първа възрастова група (8-12 години) на ХІ Национален фестивал на детското и юношеското театрално творчество на руски език „Звездный виток“, гр. София, 30.04.2011 г. Специална награда на фестивала за най-оригинална постановка. Диплом за голям принос в развитието на руско-българското сътрудничестно в областта на културата и образованието за ръководителите на театралната студия: Румяна Тодорова, Розалина Калдерон – преподаватели по руски език и Стоянка Кайрякова- хореограф на групата.
ТЕАТРАЛНА ГРУПА "СИНЯЯ ПТИЦА" - Приз за най-оригинална постановка от Втори международен фестивал „Русское слово, русская душа“, организиран от Асоциация „Диалог культур и традиций“ и Детски център „Апрелик“, гр. Париж, Франция, 2-4 април 2011 г.

Музикални фестивали - 2011 г.
ДОНКО МАРКОВ ПЕТРОВ, І б клас - Първо място в Конкурс за изпълнители на традиционна добруджанска народна песен "Калинка Вълчева", 01.11.2011, гр. Тервел
ДОНКО МАРКОВ ПЕТРОВ, І б клас - Първа награда от фолклорен конкурс "С песните на Соня Кънчева", първа възрастова група, ноември 2011 г. Варна
АТАНАС МАРКОВ ПЕТРОВ, ІІІ д клас - Първа награда от фолклорен конкурс "С песните на Соня Кънчева", втора възрастова група, ноември 2011 г., Варна

Футбол - 2011 г.
І място за отбора по футбол в турнира за купата на ТА "Солвекс" ЕООД по случай 1 юни - международен ден за защита на детето, май 2011 г., треньор М. Язмаджиян

Шахмат - 2011 г.
Надежда Петкова Петкова - І място и златен медал в индивидуалното класиране за момичета от Финално състезание по шахмат – град Разград.
Състезание по шахмат за V-VІІ клас - Финално състезание, 15 април 2011 г., гр. Разград - V място за училищния отбор по шах с ръководител Мирослав Маринов
Състезание по шахмат за V-VІІ клас - зонален етап на ученическите игри, април 2011 г. - І място за училищния отбор по шах, ръководител Мирослав Маринов
Втори отборен панорамен турнир по шахмат - 20-21.04.2011 г., Общински турнир "Шах в училище" - ІІ място за отбора на СОУ "Гео Милев" с ръководител Мирослав Маринов

Волейбол - 2011 г.
V място за отбора на момичетата с треньор Пламен Александров, учител по Физическо възпитание и спорт, в турнир по миниволейбол, организиран от УСК "Дръзки" при ОУ "Добри Чинтулов", Варна, ноември 2011 г.

Карате - 2011 г.
МИЛА БОТЕВА - І място на Държавно първенство за деца до 12 години - Българска карате киокушин федерация - 27.03.2011 г.
Никола Димитров Маринов, V в клас - златен медал от 25-то европейско първенство по киокушин, Варна, 15-16.10.2011 г.
Мила Ботева, VІ г клас, спечели бронзов медал на Европейското първенство по карате киокушин, Варна, октомври 2011 г.

Плуване - 2011 г.
Тихомир Стоянов Тодоров, V в клас - сребърен медал в дисциплината 100 метра кроул и бронзов медал в дисциплината 50 метра бътерфлай от лично отборно първенство по плуване, София

Ученическо творчество - 2011 г.
ПОЛИНА АЛЕКСАНДРОВА КАРАБАДЖАКОВА, VІ клас - поощрителна награда от Национален конкурс "Моите детски мечти" - поезия, 25.02.2011 г.

Математика - 2011 г.
ИВАЙЛО ПЛАМЕНОВ ДИМИТРОВ, ІІ а клас - І място на Областен кръг в Европейско математическо състезание "Кенгуру", 19 март 2011 г.
МАРК МАРТИНОВ КИРЧЕВ, ІІІ г клас - Първо място в Дванадесети математически турнир "Черноризец Храбър"
МАРК МАРТИНОВ КИРЧЕВ, ІІ г клас - победител в Национално финално състезание, организирано от Сдружението на българските начални учители, 27.04.2011 г.
ИВАЙЛО ДИМИТРОВ ІІ а клас, МАРК КИРЧЕВ ІІ г клас, ГЕОРГИ ИВАНОВ, КАЛИНА СТОЕВА - класирани на ІІІ място в отборен етап на ХVІ математически турнир "Академик Кирил Попов", 6-8 май 2011 г., преподаватели Румяна Чобанова и Гюргена Георгиева
Марк Мартинов Кирчев, ІІ г клас - ІІ място във Великденското математическо състезание, 16 април 2011 г., преподавател Гюргена Георгиева
Мирела Галинова Генкова, ІІ клас, ІІІ място във Варна в Математическо състезание „Европейско кенгуру”
Денислав Русев Русев, ІІІ клас, ХХ място във Варна в Математическо състезание „Европейско кенгуру”
Ангел Недков Карчев, Гроздан Димитров Стоянов, Йоан Илиянов Илиев, ІV клас, Х място във Варна в Математическо състезание „Европейско кенгуру”
Атанас Константинов Савов, VІ клас, ХХХ място във Варна в Математическо състезание „Европейско кенгуру”
Росина Николова Атанасова, VІІ клас, 42 място във Варна в Математическо състезание „Европейско кенгуру”
Ивайло Пламенов Димитров, 3 клас, ВТОРО място в Математическо състезание "Хитър Петър" Габрово

Изобразително изкуство - 2011 г.
ЙОАНА ВАСИЛЕВА АТАНАСОВА, VІІ в клас - приз за най-оригинална рисунка в Дни на японската култура в България, организирани от Център "Икуо Хираяма" - София и Културна фондация с музей "По пътя на коприната"